Murata LQW15ANR10J00D
Inductor RF Chip Wirewound 100nH 5% 100MHz 20Q-Factor 120mA 2.52Ohm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页13 年前
Farnell
Future Electronics
3 个月趋势:
+10.03%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15ANR10J00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
100 nH
100 nH
100 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
120 mA
120 mA
120 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.52 Ω
2.52 Ω
2.52 Ω
Q Factor
20
Test Frequency
150 MHz
150 MHz
150 MHz
相关零件
Ind Chip Unshielded Multi-Layer 100nH 5% 100MHz 9Q-Factor Ceramic 150mA 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.1uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Multi-Layer 100nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 150mA 1.25Ohm DCR 0402 Paper T/R
TAIYO YUDENHK1005R10J-T
General Purpose Inductor, 0.1uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Multi-Layer 100nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 150mA 1.6Ohm DCR 0402 Paper T/R
TAIYO YUDENHK1005R10J-TV
Multilayer Inductor, 100 nH, 940 Milliohm, ± 5%, 1 GHz, 200 mA, 0402 [1005 Metric]
描述
General Purpose Inductor, 0.1uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Wirewound Inductor, 100 nH, 2.52 ohm, 1.5 GHz, 120 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
High Frequency Inductance 2.52Ω 100nH ±5% 120mA 1.5GHz 0.50mm 1.00 x 0.60mm 0402
Inductor, 100Nh, 120Ma, 5%, 1.5Ghz; Inductance:100Nh; Dc Resistance Max:2.52Ohm; Self Resonant Frequency:1.5Ghz; Dc Current Rating:120Ma; Inductor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Product Range:Lqw15An_00 Series; Product Length:1Mmrohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15ANR10J00D