Murata LQW15AN8N2J0ZD
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet3 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.39%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN8N2J0ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
61,186
Authorized Distributors
6
Inductance
8.2 nH
8.2 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
540 mA
540 mA
DC Resistance (DCR)
140 mΩ
140 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-02-23
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0082uH 5% 100MHz 25Q-Factor Non Magnetic 0.54A 0.14Ohm DCR 0402 T/R Automotive AEC-Q200
100MHz 5.5GHz 25 8.2nH 140m¦¸ ¡À5% 0402 1.1mm*700¦Ìm
GENERAL PURPOSE INDUCTOR ROHS3Compliant Active ONE SURFACE fixed air core inductor 125C 5500MHz 0.14Ohm 0.0082μH
INDUCTOR, 8.2NH, 5.5GHZ, 0.54A, 0402;
FIXED IND 8.2NH 540MA 0.14OHM SM