Murata LQW15AN7N5H00D
Inductor RF Chip Wirewound 7.5nH 3% 100MHz 25Q-Factor 570mA 130mOhm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet14 页9 年前
Future Electronics
Geoflip
Ciiva
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.94%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN7N5H00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Stock
28,644
Authorized Distributors
6
Inductance
7.5 nH
7.5 nH
Tolerance
3 %
3 %
Current Rating
570 mA
570 mA
DC Resistance (DCR)
130 mΩ
130 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2002-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 6.8nH 3% 100MHz 25Q-Factor 700mA 90mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 8.2nH 3% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fixed Inductor 0402 7.5nH ±3% 500mA 250mΩ 3GHz 8@100MHz
Inductor RF Chip Thin Film 7.5nH 3% 500MHz 14Q-Factor 300mA 600mOhm DCR 0201 Paper T/R
描述
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 3%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
LQW15 Series 7.5 nH ±3% 570 mA 0.13 Ohm Wirewound Chip Coil Inductor
Inductor, 7.5Nh, 0.57A, 0402, Unshielded; Inductance:7.5Nh; Product Range:Lqw15An_00 Series; Dc Current Rating:570Ma; High Frequency Inductor Case:0402 [1005 Metric]; Inductor Construction:Unshielded; Dc Resistance Max:0.13Ohm; Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN7N5H00D