Murata LQW15AN7N4J80D
General Purpose Inductor, 0.0074uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet3 页5 年前
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN7N4J80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Inductance
7.4 nH
7.4 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1.7 A
1.7 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
50 mΩ
50 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-08-22
相关零件
General Purpose Inductor, 0.008uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0081uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0067uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Ind High Current Wirewound 6.8nH 5% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 1.4A 0603 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0072uH 5% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 1.4A 0.052Ohm DCR 0603 T/R
Ind Chip Wirewound 7.8nH 5% 50MHz 75Q-Factor Ceramic 1.6A 1008 T/R
描述
Ind Chip Wirewound 7.4nH 5% 0402 Paper T/R
Fixed Inductors 0402 7.4nH 1700mA +/-5%
FIXED IND 7.4NH 1.7A 0.05OHM SMD
INDUCTOR, 7.4NH, 7GHZ, 1.7A, 0402;