Murata LQW15AN75NJ80D
General Purpose Inductor, 0.075uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
数据表和文档
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
3 个月趋势:
-1.46%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN75NJ80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
24,175
Authorized Distributors
6
Inductance
75 nH
75 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
320 mA
320 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.224 Ω
1.224 Ω
Q Factor
25
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-08-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Multi-Layer 0.082uH 5% 100MHz 24Q-Factor Ceramic 0.3A 0.9Ohm DCR 0805 Automotive T/R
TAIYO YUDENHK212582NJ-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 82nH 5% 100MHz 18Q-Factor Ceramic 300mA 0805 T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.068uH 5% 100MHz 25Q-Factor Ceramic 0.3A 0.8Ohm DCR 0805 Automotive T/R
Inductor RF Chip Wirewound 75nH 5% 100MHz 34Q-Factor 270mA 560mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 68nH 5% 100MHz 38Q-Factor 340mA 380mOhm DCR 0603 Paper T/R
描述
Ind RF Chip Wirewound 0.075uH 5% 100MHz 25Q-Factor 0.32A 1.224Ohm DCR 0402
100MHz 2.4GHz 320mA 25@200MHz 75nH 1.224¦¸ ¡À5% 0402 1mm*500¦Ìm*600¦Ìm
LQW15 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 75nH
FIXED IND 75NH 320MA 1.224OHM SM
INDUCTOR, 75NH, 2.4GHZ, 0.32A, 0402;