Murata LQW15AN68NJ80D
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet3 页8 年前
Ciiva
Geoflip
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.43%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN68NJ80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
95,038
Authorized Distributors
6
Inductance
68 nH
68 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
320 mA
320 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.128 Ω
1.128 Ω
Q Factor
25
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Multi-Layer 0.068uH 5% 100MHz 25Q-Factor Ceramic 0.3A 0.8Ohm DCR 0805 Automotive T/R
TAIYO YUDENHK212568NJ-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 68nH 5% 100MHz 18Q-Factor Ceramic 300mA 0805 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 68nH 5% 100MHz 38Q-Factor 340mA 380mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Multi-Layer 68nH 5% 100MHz 12Q-Factor Air 300mA 800mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.068uH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 0.3A 1.2Ohm DCR 0603 T/R
TAIYO YUDENHK100568NJ-T
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.068uH 5% 100MHz 25Q-Factor Non Magnetic 0.32A 1.128Ohm DCR 0402 T/R
Inductor, 68Nh, 2.5Ghz, 0.32A, 0402 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN68NJ80D
100MHz 2.5GHz 320mA 25@200MHz 68nH 1.1¦¸ ¡À5% 0402 1mm*500¦Ìm*600¦Ìm
LQW15 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 68nH
FIXED IND 68NH 320MA 1.128OHM SM
FIXED IND 68NH 320MA 1.1 OHM SMD
INDUCTOR, 68NH, 2.5GHZ, 0.32A, 0402;
320mA 68nH ±5% 0402 Power Inductors ROHS