Murata LQW15AN6N8J00D
Inductor RF Chip Wirewound 6.8nH 5% 100MHz 25Q-Factor 700mA 90mOhm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet14 页9 年前
Factory Futures
Geoflip
Ciiva
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
+12.81%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN6N8J00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
6.8 nH
6.8 nH
6.8 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
700 mA
700 mA
700 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
90 mΩ
140 mΩ
140 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
100 MHz
100 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2001-06-01
相关零件
Inductor Chip Wirewound 6.8nH 5% 250MHz 25Q-Factor Alumina 700mA 110mOhm DCR 0603 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0068uH 5% 250MHz 29Q-Factor Ceramic 0.7A 0.095Ohm DCR 0603 T/R
Multilayer Inductor, 6.8 nH, 0.25 ohm, 3.5 GHz, 600 mA, 0402 [1005 Metric], MLG Series
Inductor RF Multi-Layer 0.0068uH 5% 100MHz 10Q-Factor Ceramic 0.5A 0.22Ohm DCR 0603 T/R
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 6.8nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 600mA 0402
TAIYO YUDENAQ1056N8J-T
Inductor RF Multi-Layer 0.0068uH 5% 100MHz 8Q-Factor 0.39A 0.23Ohm DCR 0402 T/R
描述
Wirewound Inductor, 6.8 nH, 0.09 ohm, 6 GHz, 700 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
High Frequency Inductance 90mΩ 6.8nH ±5% 700mA 6GHz 0.50mm 1.00 x 0.60mm 0402
Inductor, 6.8Nh, 0.7A, 0402, Unshielded; Inductance:6.8Nh; Product Range:Lqw15An_00 Series; Dc Current Rating:700Ma; High Frequency Inductor Case:0402 [1005 Metric]; Inductor Construction:Unshielded; Dc Resistance Max:0.09Ohm; Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN6N8J00D