Bourns CW160808-6N8J
Inductor Chip Wirewound 6.8nH 5% 250MHz 25Q-Factor Alumina 700mA 110mOhm DCR 0603 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Farnell
Electro Sonic
DigiKey
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.89%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns CW160808-6N8J 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
34,612
Authorized Distributors
6
Inductance
6.8 nH
6.8 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
700 mA
700 mA
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
110 mΩ
110 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2001-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor RF Wirewound 0.0068uH 5% 250MHz 29Q-Factor Ceramic 0.7A 0.095Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0068uH 5% 250MHz 25Q-Factor Alumina 0.7A 0.11Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Wirewound Inductor, 6.8 nH, 0.11 ohm, 5 GHz, 600 mA, 0805 [2012 Metric], AISC-0805 Series
Inductor RF Wirewound 0.0062uH 5% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.76A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Inductor Chip Wirewound 6.8nH 5% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 680mA 83mOhm DCR 0402 T/R
描述
Inductor; High Q; Ind 6.8nH; Tol +/-5%; Cur 700mA; SMT; Case 0603; DCR 0.11 Ohms
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Alumina-Core, SMD, 0604
Hf Inductor, 10.1Nh 700Ma 5% 5.8Ghz, Full Reel; Inductance:6.8Nh; Dc Resistance Max:110Mohm; Self Resonant Frequency:5.8Ghz; Dc Current Rating:700Ma; Inductor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Product Range:Cw160808 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CW160808-6N8J