Murata LQW15AN5N1C00D
Inductor RF Chip Wirewound 5.1nH 0.2nH 100MHz 25Q-Factor 600mA 120mOhm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet5 页17 年前
Datasheet3 页4 年前
_legacy Avnet
Geoflip
Ciiva
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
+2.88%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN5N1C00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
67,416
Authorized Distributors
6
Inductance
5.1 nH
5.1 nH
Tolerance
3.92 %
3.92 %
Current Rating
600 mA
600 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
120 mΩ
120 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Inductor RF Chip Thin Film 5.1nH 3% 500MHz 14Q-Factor 350mA 400mOhm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0402/01005
描述
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 3.9216%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
LQW15 Series 0402 5.1 nH ±0.2 nH 600mA 0.12Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Fixed Inductor 0402 5.1nH ±0.2nH 600mA 120mΩ 8GHz 25@250MHz
INDUCTOR, 5.1NH, 0402, WIREWOUND; Inductance: 5.1nH; Product Range: -; DC Current Rating: 600mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.12ohm; Inductance Tolera
INDUCTOR, 0402, 5.1NH; Inductor Type:Chip Coils; Inductance Tolerance:± 0.2nH; Resistance:0.12ohm; DC Current Max:600mA; Case Style:0402; Q Factor @ Vr, F:25; Core Material:Alumina; External Depth:0.6mm; External Length / ;RoHS Compliant: Yes