Murata LQW15AN4N7D10D
Inductor RF Chip Wirewound 4.7nH 0.5nH 100MHz 30Q-Factor 800mA 51mOhm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet2 页8 年前
Geoflip
Ciiva
Arrow.cn
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+24.68%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN4N7D10D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Inductance
4.7 nH
4.7 nH
4.7 nH
Tolerance
10.6383 %
10.6383 %
10.6383 %
Current Rating
800 mA
750 mA
750 mA
DC Resistance (DCR)
51 mΩ
70 mΩ
70 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2003-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 4.7nH 0.5nH 100MHz 35Q-Factor 850mA 59mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 5.1nH 0.2nH 100MHz 30Q-Factor 800mA 51mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 5.1nH 0.5nH 100MHz 30Q-Factor 800mA 51mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 0.04%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Multilayer Inductor, 4.7 nH, 0.25 ohm, 4.5 GHz, 700 mA, 0402 [1005 Metric], MLG Series
Ind Chip Unshielded Multi-Layer 4.7nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 700mA 0402 T/R
描述
Fixed Inductor 0402 4.7nH ±0.5nH 800mA 51mΩ 8GHz 30@250MHz
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 10.6383%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor, 4.7Nh, 8Ghz, 0.8A, 0402 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN4N7D10D