Murata LQW15AN5N1B00D
Inductor RF Chip Wirewound 5.1nH 0.1nH 100MHz 25Q-Factor 600mA 120mOhm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页4 年前
Datasheet0 页0 年前
_legacy Avnet
Future Electronics
3 个月趋势:
-8.29%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN5N1B00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
3D下载
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 4.7nH 0.1nH 100MHz 25Q-Factor 750mA 70mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 5.6nH 0.2nH 100MHz 35Q-Factor 750mA 82mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.0047uH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0056uH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.76A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0051uH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
描述
Wirewound Inductor, 5.1 nH, 0.12 ohm, 8 GHz, 600 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
LQW15 Series 0402 5.1 nH ±0.1 nH 600mA 0.12Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 1.9608%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
High Frequency Inductance 120mΩ 5.1nH ±0.1nH 600mA 8GHz 0.50mm 1.00 x 0.60mm 0402
INDUCTOR, 5.1NH, 0.6A, 0.1NH, 8GHZ; Inductance: 5.1nH; Product Range: LQW15AN Series; DC Current Rating: 600mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Unshielded; DC Resistance Max: 0.12ohm; Inductance Tolerance: ± 0.1nH; Self Resonant Frequency Min: 8GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)