Murata LQW15AN27NJ0ZD
General Purpose Inductor, 0.027uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet2 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
3 个月趋势:
-0.57%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN27NJ0ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Stock
44,217
Inductance
27 nH
27 nH
27 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
280 mA
280 mA
280 mA
DC Resistance (DCR)
520 mΩ
520 mΩ
520 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-02-23
描述
Ind Chip Wirewound 27nH 5% 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.027uH 5% 100MHz 25Q-Factor Non Magnetic 0.28A 0.52Ohm DCR 0402 T/R Automotive AEC-Q200
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE Wirewound Inductor -55C~125C 3.5GHz 520mOhm Max 27nH
100MHz 3.5GHz 280mA 25 27nH 520m¦¸ ¡À5% 0402 1.1mm*600¦Ìm
FIXED IND 27NH 280MA 520MOHM SMD
INDUCTOR, 27NH, 3.5GHZ, 0.28A, 0402;