Murata LQW15AN27NJ00D
Inductor RF Chip Wirewound 27nH 5% 100MHz 25Q-Factor 280mA 520mOhm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet5 页17 年前
Datasheet4 页13 年前
Newark
Geoflip
Ciiva
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-37.04%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN27NJ00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Inductance
27 nH
27 nH
27 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
280 mA
DC Resistance (DCR)
520 mΩ
460 mΩ
460 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
100 MHz
100 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Multi-Layer 0.027uH 5% 100MHz 23Q-Factor Ceramic 0.3A 0.55Ohm DCR 0805 Automotive T/R
TAIYO YUDENHK212527NJ-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 27nH 5% 100MHz 18Q-Factor Ceramic 300mA 0805 T/R
Inductor RF Chip Multi-Layer 27nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 460mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Multi-Layer 27nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 670mOhm DCR 0402 Paper T/R
TAIYO YUDENHK160827NJ-T
General Purpose Inductor, 0.027uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Inductor RF Multi-Layer 0.027uH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 0.3A 0.6Ohm DCR 0603 T/R
描述
Wirewound Inductor, 27 nH, 0.52 ohm, 3.5 GHz, 280 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.027uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor, 27Nh, 0.28A, 0402, Unshielded; Inductance:27Nh; Product Range:Lqw15An_00 Series; Dc Current Rating:280Ma; High Frequency Inductor Case:0402 [1005 Metric]; Inductor Construction:Unshielded; Dc Resistance Max:0.52Ohm; Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN27NJ00D