Murata LQW15AN20NG00D
Inductor RF Chip Wirewound 20nH 2% 100MHz 25Q-Factor 370mA 270mOhm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet4 页13 年前
Datasheet5 页17 年前
element14 APAC
Geoflip
Ciiva
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.50%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN20NG00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Inductance
20 nH
20 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
370 mA
370 mA
DC Resistance (DCR)
270 mΩ
270 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 19nH 2% 100MHz 25Q-Factor 370mA 270mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 18nH 2% 100MHz 25Q-Factor 370mA 270mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 22nH 2% 100MHz 25Q-Factor 310mA 300mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.018uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.019uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.022uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
描述
General Purpose Inductor, 0.02uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
RF INDUCTOR, WIREWOUND, 20NH, 0.37A/0402; Available until stocks are exhausted
LQW15 Series 0402 20 nH ±2 % 370 mA 0.27 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
High Frequency Inductance 270mΩ 20nH ±2% 370mA 4GHz 0.50mm 1.00 x 0.60mm 0402
Inductor, 20Nh, 2%, 0402, Wirewound; Inductance:20Nh; Product Range:-; Dc Current Rating:370Ma; High Frequency Inductor Case:0402 [1005 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; Dc Resistance Max:0.27Ohm; Inductance Tolerance:± 2%; Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN20NG00D