Murata LQP03TG16NJ02D
General Purpose Inductor, 0.016uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQP03TG16NJ02D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-11-30
相关零件
General Purpose Inductor, 0.015uH, 5%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
Inductor RF Chip Thin Film 15nH 5% 500MHz 12Q-Factor 250mA 700mOhm DCR 0201 Paper T/R
Inductor High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 0.016uH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 0.4A 0.55Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.016uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
TAIYO YUDENHK100515NJ-T
General Purpose Inductor, 0.015uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
描述
Ind Chip Film 16nH 5% 0201 Paper T/R
FIXED IND 16NH 160MA 2.03OHM SMD
INDUCTOR, 16NH, 2.9GHZ, 0.16A, 0201;