Murata LQM21PN1R5MC0D
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 1.5uH 20% 1MHz Ferrite 0.7A 0.325Ohm DCR 0805 T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
Farnell
Ciiva
Arrow.cn
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
+57.56%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQM21PN1R5MC0D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
SnapEDA
3D下载
TraceParts
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
34,305
Authorized Distributors
6
Inductance
1.5 µH
1.5 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
700 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
325 mΩ
325 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 1.5uH 20% 1MHz Ferrite 0.8A 0.288Ohm DCR 0603 T/R
Inductor Power Shielded Multi-Layer 1.5uH 20% 1MHz Ferrite 0.9A 0.29Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Inductor Power Shielded Multi-Layer 1.5uH 20% 10MHz Ferrite 0.75A 0.169Ohm DCR 0805 T/R
描述
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 2012/0805
LQM Series 1.5 uH ±20% 700 mA SMT High Frequency Multilayer Inductor
1MHz 70MHz 700mA 1.5¦ÌH 325m¦¸ ¡À20% 0805 2mm*1.25mm*550¦Ìm
LQM21 0805 (2012Metric) 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 1.5muH