Murata LQH5BPN2R7NT0L
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 2.7uH 30% 100KHz Ferrite 2.5A 0.042Ohm DCR 2020 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet2 页14 年前
Ciiva
Arrow.cn
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
+205%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH5BPN2R7NT0L 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
TraceParts
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
8,231
Authorized Distributors
6
Inductance
2.7 µH
2.7 µH
2.7 µH
Tolerance
30 %
30 %
30 %
Current Rating
2.5 A
3.8 A
3.8 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
42 mΩ
42 mΩ
42 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
100 kHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Ind Power Chip Shielded Wirewound 2.7uH 30% 100KHz Ferrite 2.5A 2020 Embossed T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.7uH 30% 100KHz 8.64Q-Factor Ferrite 2.35A 0.03Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.6uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 3A 0.03Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.7uH 30% 100KHz Ferrite 2.51A 71mOhm DCR 2020 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.7uH 30% 100KHz Ferrite 2.55A 83mOhm DCR 2020 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.5uH 30% 100KHz 8.5Q-Factor Ferrite 2.8A 25mOhm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 2.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 5050/2020
Chip Inductor (Chip Coil) Power Inductor (Wire Wound Type) | FIXED IND 2.7UH 2.5A 35 MOHM SMD
INDUCTOR, 2.7UH, SHIELDED, 2.5A; Inductance: 2.7µH; Product Range: -; DC Current Rating: 3.8A; High Frequency Inductor Case: 2020 [5050 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.035ohm; Inductance Toleran
INDUCTOR, POWER, 2.7UH, +/-30%; Product Range:MURATA - LQH Series Chip Inductors; Inductance:2.7µH; Inductance Tolerance:± 30%; DC Resistance Max:0.035ohm; DC Current Rating:2.5A; Self Resonant Frequency:50MHz; Inductor Case Style:2020; Core Material:(Not Available); SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)