Murata LQH43NZ242J03L
General Purpose Inductor, 2400uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
数据表和文档
Ciiva
Datasheet2 页5 年前
Datasheet2 页6 年前
Datasheet1 页6 年前
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH43NZ242J03L 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,435
Authorized Distributors
2
Inductance
2.4 mH
2.4 mH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
25 mA
25 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
53 Ω
53 Ω
Q Factor
40
Test Frequency
252 kHz
252 kHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-02-22
描述
Inductor Chip 242uH 5% 2-Pin 1812 Emboss T/R
FIXED IND 2.4MH 25MA 53 OHM SMD
1KHz 1.2MHz 40 2.4mH 53¦¸ ¡À5% 1812 4.8mm*3.4mm