Murata LQH43NN242J03L
General Purpose Inductor, 2400uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
数据表和文档
Ciiva
Datasheet2 页5 年前
Datasheet2 页6 年前
Datasheet1 页6 年前
Arrow.cn
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
+127%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH43NN242J03L 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
14,622
Authorized Distributors
5
Inductance
2.4 mH
2.4 mH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
25 mA
25 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
53 Ω
53 Ω
Q Factor
40
Test Frequency
252 kHz
252 kHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-04-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 2200uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Ind Power Wirewound 2.2mH 5% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 53mA T/R
Inductor Power Wirewound 2200uH 5% 252KHz 60Q-Factor Ferrite 0.08A 8Ohm DCR RDL Bag