Murata LQH32PHR47NN0L
Inductor Power Shielded Wirewound 0.47uH 30% 1MHz Ferrite 2.55A 0.036Ohm DCR 1210 Automotive T/R
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Arrow.cn
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.13%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH32PHR47NN0L 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
14,570
Authorized Distributors
6
Inductance
470 nH
470 nH
470 nH
Tolerance
30 %
30 %
30 %
Current Rating
3.4 A
2.55 A
2.55 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
36 mΩ
36 mΩ
36 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
1 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
描述
General Purpose Inductor, 0.47uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 3225/1210
Ind Chip Wirewound 0.47uH 30% 1210 Emboss T/R
Fixed Inductors 1210 6.8uH 30% 850mA 0.288ohms
1MHz 100MHz 3.4A 2.55A 470nH 36m¦¸ ¡À30% 1210 , 3.2mm*2.5mm*1.7mm
FIXED IND 470NH 2.55A 36MOHM SMD
LQH32 Nonstandard 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 470nH
INDUCTOR, 470NH, SEMISHIELDED, 2.55A;