Murata LQH31HN54NK03L
Inductor RF Chip Wirewound 54nH 10% 1MHz 50Q-Factor Ferrite 920mA 45.5mOhm DCR 1206 Embossed T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet2 页15 年前
Datasheet2 页17 年前
element14 APAC
Ciiva
Arrow.cn
Geoflip
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH31HN54NK03L 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2024-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.059uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Chip Wirewound 56nH 10% 100MHz 60Q-Factor 330mA 140mOhm DCR 1206 Embossed T/R
General Purpose Inductor, 0.056uH, 10%, 1 Element, Air-Core, SMD, 1206
Ind Chip Wirewound 56nH 10% 200MHz 60Q-Factor Alumina 500mA 0805 T/R
Inductor RF Wirewound 0.056uH 10% 300MHz 70Q-Factor Air 0.47A 0.0275Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 0.053uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 1005/0402
描述
General Purpose Inductor, 0.054uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
LQH31HN Series 1206 54 nH ±10% 920mA 0.035 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
INDUCTOR, 54NH, 10%, 1206 CASE; Inductance: 54nH; Product Range: -; DC Current Rating: 920mA; High Frequency Inductor Case: 1206 [3216 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.035ohm; Inductance Toleranc
INDUCTOR, 1206 CASE, 54NH, 10%; Inductance:54nH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.035ohm; DC Current Rating:920mA; Series:LGH31; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:1206; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); DC Current Max:920mA; Package / Case:1206; Resistance:0.035ohm; Inductor Type:Wirewound; Q @ Vr F:50; Q Factor @ Frequency:50 @ 100MHz; Resonant Frequency:800MHz