Murata LQG15HZ2N4S02D
ROHS3Compliant Multilayer Active WRAPAROUND Fixed Inductor -55C~125C 6GHz 110mOhm Max 2.4nH
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.07%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQG15HZ2N4S02D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Inductance
2.4 nH
2.4 nH
2.4 nH
Tolerance
12.5 %
12.5 %
12.5 %
Current Rating
850 mA
850 mA
850 mA
DC Resistance (DCR)
110 mΩ
110 mΩ
110 mΩ
Q Factor
8
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
100 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
描述
General Purpose Inductor, 0.0024uH, 12.5%, 1 Element, Reflow soldering, 1005/0402
100MHz 6GHz 850mA 8@100MHz 2.4nH 110m¦¸ ¡À0.3nH 0402 1mm*500¦Ìm*550¦Ìm
FIXED IND 2.4NH 850MA 110MOHM SM
FIXED IND 2.4NH 850MA 110 MOHM