Murata LQG15HS2N4S02D
FIXED INDUCTOR General Purpose Inductor, 0.0024uH, 12.5%, 1 Element, Air-Core, SMD, 0402
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet2 页15 年前
Datasheet2 页17 年前
Datasheet0 页0 年前
Ciiva
Arrow.cn
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
-26.17%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQG15HS2N4S02D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
2.4 nH
2.4 nH
2.4 nH
Tolerance
12.5 %
12.5 %
12.5 %
Current Rating
850 mA
850 mA
850 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
110 mΩ
110 mΩ
110 mΩ
Q Factor
8
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
100 MHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Multi-Layer 2.4nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 160mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Multi-Layer 2.2nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 150mOhm DCR 0402 Paper T/R