Murata LQG15HN6N8J02D
FIXED INDUCTOR General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Air-Core, SMD, 0402
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet2 页15 年前
Datasheet2 页17 年前
Newark
element14 APAC
Ciiva
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.86%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQG15HN6N8J02D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Authorized Distributors
6
Inductance
6.8 nH
6.8 nH
6.8 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
600 mA
600 mA
600 mA
DC Resistance (DCR)
210 mΩ
220 mΩ
220 mΩ
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
100 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-01-01
相关零件
TAIYO YUDENHK10056N8J-TV
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 6.8nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 Paper T/R
Multilayer Inductor, 6.8 nH, 250 Milliohm, ± 5%, 4.4 GHz, 300 mA, 0402 [1005 Metric]
TAIYO YUDENHK16086N8J-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 6.8nH 5% 100MHz 10Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.0068uH 5% 100MHz 10Q-Factor Ceramic 0.3A 0.3Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
描述
Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.0068uH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 0.6A 0.21Ohm DCR 0402 T/R / FIXED IND 6.8NH 600MA 290 MOHM
Multilayer Inductor, 6.8 nH, 0.29 ohm, 4.2 GHz, 300 mA, 0402 [1005 Metric], LQG15HN_02 Series
LQG Series 0402 6.8 nH ±5 % Tol. 300 mA SMT High Frequency Multilayer Inductor
Coil Inductor, 6.8Nh, 300Ma, 5%, 4200Mhz; Inductance:6.8Nh; Dc Resistance Max:0.29Ohm; Self Resonant Frequency:4.2Ghz; Dc Current Rating:300Ma; Inductor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Product Range:Lqg15Hn_02 Series Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQG15HN6N8J02D