Bourns CI100505-6N8J
Multilayer Inductor, 6.8 nH, 250 Milliohm, ± 5%, 4.4 GHz, 300 mA, 0402 [1005 Metric]
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Electro Sonic
element14
Arrow Electronics
DigiKey
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns CI100505-6N8J 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
20,207
Authorized Distributors
1
Inductance
6.8 nH
6.8 nH
6.8 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
300 mA
300 mA
300 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
250 mΩ
300 mΩ
300 mΩ
Q Factor
8
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
100 MHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2000-04-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2023-04-22
LTD Date2024-04-22
相关零件
TAIYO YUDENHK10056N8J-TV
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 6.8nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 Paper T/R
FIXED INDUCTOR General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Air-Core, SMD, 0402
TAIYO YUDENHK16086N8J-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 6.8nH 5% 100MHz 10Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.0068uH 5% 100MHz 10Q-Factor Ceramic 0.3A 0.3Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
描述
Inductor RF Multi-Layer 0.0068uH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 0.3A 0.25Ohm DCR 0402 Automotive T/R
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Chip Inductor 6.8Nh 300Ma 5% 4.4Ghz; Body Material:Ceramic; Core Material:Ceramic; Current Rating:300Ma; Dc Current Rating:300Ma; Dc Resistance Max:0.35Ohm; Inductance:6.8Nh; Inductance Tolerance:± 5%; Inductor Case Style:0402 Rohs Compliant: Yes |Bourns CI100505-6N8J