Murata GRM32EE70J107ME15L
6.3V 100uF X7U ±20% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet4 页5 年前
element14 APAC
HQonline
TME
3 个月趋势:
+7.48%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
17,356
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
Dielectric
X7U
X7U
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1210
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
2.5 mm
2.5 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-01-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Multilayer Ceramic Capacitor, 100 uF, 4 V, ± 20%, X7U, 1206 [3216 Metric]
描述
1210 100 uF 6.3 V ±20% Tolerance X7U Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 100uF 6.3V X7U 20% SMD 1210 125°C Embossed Plastic Tape and Reel
Avnet Japan
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7U, -56/+22% TC, 100uF, Surface Mount, 1210
1210 (3225Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 6.3V 100muF ±20% X7U
Cap Ceramic 100uF 6.3V X7U 20% Pad SMD 1210 125C Low ESR T/R
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 100 - F, - 20%, X7U, 6.3 V, 1210 [3225 Metric] Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM32EE70J107ME15L