Murata GRM32EE70J107ME15K
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7U, -56/+22% TC, 100uF, Surface Mount, 3225M/1210
Production
价格与库存
数据表和文档
Geoflip
Datasheet4 页5 年前
TME
3 个月趋势:
-30.06%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
17,356
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
Dielectric
X7U
X7U
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
2.5 mm
2.5 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
描述
1210 ceramic capacitor 20% 100muF 6.3V
100¦ÌF ¡À20% X7U 6.3V 1210 3.2mm*2.5mm*2.5mm
CAP, 100UF, 6.3V, X7U, 1210;
GRM 1210 100UF 6.3V 20%