KYOCERA AVX 08055A151JAT2A
0805 150 pF 50 V ±5 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Upverter
element14 APAC
_legacy Avnet
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.38%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1996-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
50V 150pF NP0 ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 150pF C0G 5%
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0805 / Cap Ceramic 150pF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125°C T/R
Samsung Electro-MechanicsCL21C151JBANNNC
50V 150pF C0G 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21C161JBANNNC
Cap Ceramic 160pF 50V C0G 5% SMD 0805 125°C Cardboard T/R
KYOCERA AVX08051A151JAT2A
0805 150 pF 100 V ±5 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Cap Ceramic 150pF 50V C0G 5% SMD 0805 125°C Paper T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00015uF, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) ceramic capacitor 50V 150pF ±5% C0G NP0
Chip Capacitance (Mlcc) 0805 150pF ±5% 50V C0G, NP0
Ceramic Capacitors; 08055A151JAT2A; AVX; 150 pF; 0805; 50 V; 2.01 mm
CAP, 150PF, 50V, 5%, C0G, 0805, REEL
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0805