Murata GRM188R72A223KAC4D
100V 22nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet4 页5 年前
Datasheet3 页12 年前
Newark
TME
Ciiva
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.24%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Cap Ceramic 0.022uF 100V X7R 10% SMD 0603 125C Paper T/R
Yageo GroupC0603C223K1RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100volts 0.022uF 10% X7R
CGA Series 0603 100 V 0.022 uF ±10% X7R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
TAIYO YUDENHMK107B7223KA-T
Medium-High Voltage Multilayer Ceramic Capacitors, 100V, 0.022 uF, ± 10 %, 0603, X7R, RoHS
描述
0603 22 nF 100 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0603 / Cap Ceramic 0.022uF 100V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0603
Chip Capacitor (MLCC) 0603 22nF ±10% 100V X7R
Cap, 0.022Uf, 100V, Mlcc, 0603 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM188R72A223KAC4D