Yageo Group C0603C223K1RACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 0.022uF X7R 0603 10% AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
Upverter
Newark
Electro Sonic
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+32.32%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
100V 22nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CGA Series 0603 100 V 0.022 uF ±10% X7R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
TAIYO YUDENHMK107B7223KA-T
Medium-High Voltage Multilayer Ceramic Capacitors, 100V, 0.022 uF, ± 10 %, 0603, X7R, RoHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B223KB8NNNC
50V 22nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.022uF 10% X7R 50V 0603 Paper T/R
描述
Cap Ceramic 0.022uF 100V X7R 10% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0603
Chip Capacitance (Mlcc) 0603 22nF ±10% 100V X7R
Cap, 0.022Μf, 100V, 10%, X7R, 0603; Capacitance:22000Pf; Voltage Rating:100V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Aec-Q200 C Series; Operating Rohs Compliant: Yes |Kemet C0603C223K1RACAUTO