Murata GRM188R71H473KA61J
Cap Ceramic 0.047uF 50V X7R 10% SMD 0603 125°C Paper T/R
EOL
价格与库存
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
47 nF
47 nF
47 nF
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2004-11-19
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2019-03-31
LTD Date2020-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusTO BE DISCONTINUED (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10B473KB8NNND
50V 47nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C473K5RACTU
47nF ±10% 50V X7R 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT RoHS
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.047uF 10% X7R 50V 0603 Paper T/R
C Series 0603 47 nF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
16V 47nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.047uF, Surface Mount, 1608M/0603
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603
GRM 0603 50V X7R 0.047UF 10%