TDK C1608X7R1H473K080AA
C Series 0603 47 nF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Production
价格与库存
数据表和文档
TME
Datasheet57 页3 年前
Datasheet19 页3 年前
Datasheet34 页4 年前
IHS
element14 APAC
TDK
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-83.58%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2002-12-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2013-03-29
LTD Date2013-06-28
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10B473KB8NNND
50V 47nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.047uF 50V X7R 10% SMD 0603 125°C Paper T/R
Yageo GroupC0603C473K5RACTU
C0603C 47NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.047uF 10% X7R 50V 0603 Paper T/R
16V 47nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.047uF, Surface Mount, 0603
CERAMIC CAPACITOR 0.047UF 50V, X7R, 10%, 0603, FULL REEL
0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=47nF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
CAP CER 47000PF 50V X7R 10% 0603