Murata GRM1885C1H2R0CA01D
0603 2 pF 50V ±0.25 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
NRND
价格与库存
数据表和文档
Ciiva
Datasheet2 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-41.63%
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
2 pF
2 pF
2 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
Height
800 µm
800 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-10-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
0603 2 pF 50 V ±0.1 pF Tolerance NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
50V 2pF C0G 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10C020BB8NNNC
CAP CER 2PF 50V C0G/NP0 0603 / 2 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Samsung Electro-MechanicsCL10C020CB8NNNC
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 2.2pF 0.25pF C0G 50V 0603 Paper T/R
Samsung Electro-MechanicsCL10C2R2BB8NNNC
50V 2.2pF C0G 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
CAP CER 2PF 50V C0G/NP0 0603 / Cap Ceramic 2pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0603 125°C Low ESR T/R
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 2.0pF 50volts +/-0.25pF
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 50V 2pF ±0.25pF C0G NP0
Chip Capacitor (MLCC) 0603 2pF ±0.25pF 50V C0G(NP0)