Murata GRM1885C1H272JA01D
50V 2.7nF C0G ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
element14 APAC
_legacy Avnet
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+2.45%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Capacitance
2.7 nF
2.7 nF
2.7 nF
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2004-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Cap Ceramic 0.0027uF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
50V 2.7nF C0G ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap Ceramic 0.0027uF 50V C0G 5% SMD 0603 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Capacitor 0.0027 uF 50 Volt C0G 5% Surface Mount 0603 Paper Tape and Reel
Chip Capacitor (MLCC) 0603 2.7nF ±5% 50V C0G(NP0)
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Surface Mount, 1608M/0603
Ceramic Capacitor 2.7nF, 50VDC, 0603, ±5 %
CAP CER 2700PF 50V C0G/NP0 0603
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 2700 Pf, 5%, C0G/Np0, 50 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM1885C1H272JA01D
CAP, 2700PF, 50V, 5%, C0G/NP0, 0603; Capacitance:2700pF; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%;