Murata GJM1555C1H6R2BB01D
Cap Ceramic 6.2pF 50V C0G 0.1pF Pad SMD 0402 125C T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
TME
Datasheet3 页4 年前
Datasheet66 页15 年前
Ciiva
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
+7.84%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
6.2 pF
6.2 pF
6.2 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
Height
500 µm
500 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2008-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
0402 6.2 pF 50 V ±0.5 pF Tolerance C0G/NP0 Multilayer Ceramic Capacitor
0402 6.2 pF 50 V ±0.1 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
50V 6.2pF C0G 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05C6R2DB5NNNC
Cap Ceramic 6.2pF 50V C0G 0.5pF SMD 0402 125°C Paper T/R
Cap Ceramic 6.2pF 50V C0G 0.25pF SMD 0402 125°C Paper T/R
描述
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR GJM 50V 6.2pF ±0.1pF C0G NP0
0402 6.2 pF 50 V ±0.1 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Chip Capacitor (MLCC) 0402 6.2pF ±0.1pF 50V C0G(NP0)
Cap, 6.2Pf, 50V, Mlcc, 0402 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GJM1555C1H6R2BB01D
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 1.6129% +Tol, 1.6129% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000062uF, Surface Mount, 1005M/0402
CAP CER 6.2PF 50V C0G/NP0 0402