Murata GRM1555C1H6R2CA01D
50V 6.2pF C0G 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
Ciiva
Datasheet2 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-55.96%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
Authorized Distributors
6
Capacitance
6.2 pF
6.2 pF
6.2 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Introduction Date2008-09-01
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL05C6R2DB5NNNC
Cap Ceramic 6.2pF 50V C0G 0.5pF SMD 0402 125°C Paper T/R
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 6.8pF C0G 0402 0.25pF
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 6.8pF 0.5pF C0G 50V 0402 Paper T/R
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 5.6pF C0G 0402 0.25pF
Samsung Electro-MechanicsCL05C5R6DB5NNNC
50V 5.6pF C0G 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 6pF 50V C0G 0.5pF Pad SMD 0402 125C Low ESR T/R
描述
0402 6.2 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
GRM 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±0.25pF 6.2pF
Cap Ceramic 6.2pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0402 125C T/R
CAP CER 6.2PF 50V C0G/NP0 0402 / 6.2 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Chip Capacitor (MLCC) 0402 6.2pF ±0.25pF 50V C0G(NP0)
Cap, Mlcc, 6.2Pf, 50Vdc, C0G/Np0, 0402 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM1555C1H6R2CA01D
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 4.0323% +Tol, 4.0323% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000062uF, Surface Mount, 1005M/0402
CAP CER 6.2PF 50V C0G/NP0 0402