Murata GJM1555C1H1R9CB01D
Cap Ceramic 1.9pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0402 125C T/R
数据表和文档
TME
Datasheet3 页4 年前
3 个月趋势:
-0.77%
Capacitance
1.9 pF
1.9 pF
1.9 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
描述
GJM CERAMIC CAPACITOR 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±0.25pF 1.9pF
Rf Capacitor, 1.9Pf, 50V, 0402 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GJM1555C1H1R9CB01D
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 13.1579% +Tol, 13.1579% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000019uF, Surface Mount, 1005M/0402
CAP, 1.9PF, 50V, MLCC, 0402; Capacitance: 1.9pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 0.25pF; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: GJM Series; Operating Temp