Murata GCM21A7U2E331JX01D
0805 330 pF 250 V ±5% Tolerance U2J Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Production
价格与库存
数据表和文档
Geoflip
Datasheet4 页5 年前
Farnell
Ciiva
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+17.99%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
40,821
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 pF
330 pF
Dielectric
U2J
U2J
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
1 mm
1 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-10-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
CAP CER 330PF 250V U2J 0805 / 330 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor U2J 0805 (2012 Metric)
1kV 330pF U2J ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
1206 330 pF 650 V ±5% Tolerance U2J SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 330pF 630V U2J 5% Pad SMD 1206 125C Automotive T/R