Murata GRM31A7U2H331JW31D
500V 330pF U2J ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页5 年前
Geoflip
Ciiva
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-11-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENUMK105UJ331JV-F
Cap, Mlcc, 0402, 50V, U2J, 330Pf 5%, T&r Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden UMK105UJ331JV-F
CAP CER 330PF 250V U2J 0805 / 330 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor U2J 0805 (2012 Metric)
1kV 330pF U2J ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, U2J, -750+/-120ppm/Cel TC, 0.00033uF, Surface Mount, 1206
Non-Compliant 1.6 mm 1 mm 3.2 mm 40.001177 mg Ceramic 1 mm 5 %