Murata GCJ31BR72J103KXJ1L
Cap Ceramic 0.01uF 630V X7R 10% Pad SMD 1206 Soft Termination 125C Automotive T/R
数据表和文档
Geoflip
Datasheet4 页5 年前
Arrow.cn
3 个月趋势:
-44.54%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
下载
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
相关零件
500V 10nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL31B103KHFNNNE
630V 10nF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
CAP CER 10000PF 630V X7R 1206 / 10000 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206 (3216Metric) CERAMIC CAPACITOR GCJ 630V 10000pF ±10% X7R
Cap Ceramic 0.01uF 630V X7R 10% SMD 1206 125°C Embossed T/R
Avnet Japan
1206 630V X7R 0.01uF 10% Soft Term Automotive Grade ceramic capacitor
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 3216M/1206
Cap, 10000Pf, 630Vdc, Mlcc, 1206 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GCJ31BR72J103KXJ1L
Chip Capacitance (Mlcc) 1206 10nF ±10% 630V X7R