Murata Power Solutions NDS6S2405EC
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 6W, Hybrid
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
_legacy Avnet
Ciiva
备用零件
Price @ 1000
Stock
24,300
Authorized Distributors
2
Case/Package
Module
DIP
Number of Pins
8
Number of Outputs
1
Min Input Voltage
18 V
18 V
Max Input Voltage
36 V
36 V
Output Voltage
5 V
5 V
Output Current
1.2 A
1.2 A
Output Power
6 W
6 W
Isolation Voltage
1500 Vrms
1500 Vrms
Efficiency
82 %
82 %
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Murata Power SolutionsNDS6S2415EC
Murata Power SolutionsNDS6S2412EC
DC/DC CONVERTER 5V 6W / Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5V 1.2A 6W 7-Pin
Recom PowerRW2-2405S/H3/B
2W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP16 Mini 3kV reg ; V. In: 18-36; V. Out: 05; mA. Out: 400
Recom PowerRW2-2415S/H3/B
2W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP16 Mini 3kV reg ; V. In: 18-36; V. Out: 15; mA. Out: 134
描述
Isolated Through Hole DC/DC Converter, ITE, 2:1, 6 W, 1 Output, Fixed, 5 V, 1.2 A, Regulated, DIP
Isolated DC/DC Converters - Through Hole SUGGESTED ALTERNATE 580-NDS6S2405C
1-OUTPUT 6 W DC-DC REG PWR SUPPLY MODULE
DC/DC TH 6W 24V-5V DIP ROHS COMPLIANT: YES