Murata Power Solutions NDS6S2405C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 1.2A 6W 7-Pin
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
element14 APAC
Newark
Ciiva
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+137%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-03-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Recom PowerREC5-2405SRW/H/B
5W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP24 1.6kV reg 2:1; V. In: 18-36; V. Out: 05; mA. Out: 1000
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 1.5A 7.5W Medical 8-Pin Metal DIP Tube
Murata Power SolutionsNPH10S2405EIC
DC DC CONVERTER 5.1V 10W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5.1V 1.96A 18V - 36V Input
Murata Power SolutionsNDTS2405C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.6A 3W 8-Pin DIP Tube
Murata Power SolutionsNDY2405C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.6A 3W 8-Pin DIP
描述
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 6W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 6W 24V-5V DIP DC/DC
Isolated Through Hole DC/DC Converter, ITE, 2:1, 6 W, 1 Output, Fixed, 5 V, 1.2 A, Regulated, DIP
DC-DC CONV, ISO POL, 1 O/P, 6W, 1.2A, 5V
IC PWR DRIVER N-CHAN 1:1 20SOIC
Murata DCDC, NDS6, 18 ¡ú 36 V , 5V , 6W
RS APAC
CONVERT DC/DC 6W 24-5V SNGL T/H
DC/DC Converter; DC / DC Converter Outpu; DC/DC Converter; DC / DC Converter Output Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:18V to 36V; Power Rating:6W; Output Voltage:5V; Output Current:1.2A; Supply Voltage:24V; DC / DC Converter Case Style:DIP