Multicomp MCGPR35V476M6.3X11
GPR ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial aluminum electrolytic capacitor 20% 47muF 35V
Production
数据表和文档
Newark
Datasheet6 页6 年前
Datasheet6 页15 年前
Datasheet5 页18 年前
Farnell
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-39.73%
备用零件
Price @ 1000
Stock
84,785
Authorized Distributors
3
Capacitance
47 µF
47 µF
Mount
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.38 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
135 mA
140 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2011-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECA1VM470
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1EM470
M Series 25 V 47 uF 5 x 11 mm 2 mm=LS Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicECA-1EM470I
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47uF, 25V, 20%, RADIAL
KYOCERA AVXUVR1E470MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
KYOCERA AVXUPW1E470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
描述
Cap Aluminum 47uF 35V ±20% Cylindrical Can 2.54mm 135mA 2000 hr 85°C
Avnet Japan
Cap Aluminum Lytic 47uF 35V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 135mA 2000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitor 47Uf, 35V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Gpr; Capacidad:47Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:35V; Diámetro:6.3Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Multicomp Pro MCGPR35V476M6.3X11
CAP, 47µF, 35V, 20%; Capacitance: 47µF; Voltage Rating: 35V; Product Range: MCGPR Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 6.3mm; Lead Spacing: 2.54mm; Height: 11mm; Operating Temperatu