Multicomp MC0805N200J500A2.54MM
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, NP0, 30ppm/Cel TC, 0.00002uF
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页17 年前
Farnell
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cap Ceramic 22pF 50V C0G 5% Radial 5mm 125C Ammo
KYOCERA AVXSR151A220JAATR1
Cap Ceramic 22pF 100V C0G 5% Radial 2.54mm 125°C T/R
卤5% 50V 22pF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Cap Ceramic 18pF 50V C0G 5% Radial 5mm 125C Tape and Box
Yageo GroupC322C220J2G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 200V 22pF C0G 5% LS=5.08mm
卤5% 50V 18pF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
描述
Cap Ceramic 20pF 50V C0G 5% Radial 0805 2.54mm 125C Ammo
CERAMIC CAPACITOR 20PF 50V, C0G/NP0, 5%, RADIAL; Capacitance:20pF; Voltage(DC):50V; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Terminals:PC Pin; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Lead Spacing:2.54mm; Product Range:-; Produ
CERAMIC CAPACITOR 20PF 50V, C0G/NP0, 5%,; CERAMIC CAPACITOR 20PF 50V, C0G/NP0, 5%, RADIAL; Capacitance: 20pF; Voltage(DC): 50V; Capacitance Tolerance: ± 5%; Capaci; Available until stocks are exhausted Alternative available
Ceramic Capacitor 20Pf 50V, C0G/Np0, 5%, Radial; Rango De Producto:Serie Mc; Capacidad:20Pf; Tolerancia, Capacitancia:± 5%; Característica Dieléctrico:C0G/Np0; Tensión Nominal:50V; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Multicomp MC0805N200J500A2.54MM