Analog Devices DS1844E-050+
ROHS3Compliant CMOS GULL WING Surface Mount Digital Potentiometer ±20% -40C~85C 2.5mA 6.5mm
Obsolete
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet14 页20 年前
ShanghaiCT
Jameco
iiiC
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
56,605
Authorized Distributors
0
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
20
Resistance
50 kΩ
50 kΩ
Number of Taps
64
Tolerance
20 %
Temperature Coefficient
750 ppm/°C
750 ppm/°C
Memory Type
Volatile
Volatile
Interface
2-Wire, Serial
2-Wire, Serial
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 years ago)
相关零件
Analog DevicesDS1802E
Digital Potentiometer 64POS 45KOhm Dual 20-Pin TSSOP
Analog DevicesAD5254BRUZ50-RL7
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Non-Volatile Linear 20-Pin TSSOP T/R
Analog DevicesAD5253BRUZ50-RL7
Digital Potentiometer 50kOhm 64POS Non-Volatile Linear 20-Pin TSSOP T/R
Analog DevicesDS1801E-014+
DS1801 Cascade Pin Mute Zero-Cross Sense Serial e3 digital potentiometer 0.7kHz 3/5V 45kOhm 5mm
Analog DevicesAD5233BRUZ50
Digital Potentiometer 50kOhm 64POS Non-Volatile Linear/Log 24-Pin TSSOP Tube
Analog DevicesDS1807E+T&R
DS1807 Series 65 Tabs I2C 45 kOhm Volatile SMT Digital Potentiometer - TSSOP-14
描述
QUAD 50K DIGITAL POTENTIOMETER 2-WIRE SERIAL CONTROL INTERFACE 64 POSITIONS PDSO20
Digital Potentiometer 64POS 50KOhm Quad 20-Pin TSSOP