Littelfuse SMBJ200CA
SMBJ Series 600 W 200 V Bi-Directional SMT TVS Diode - DO-214AA
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页5 年前
Newark
Farnell
Littelfuse SCT
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.08%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Littelfuse SMBJ200CA 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
93,628
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
235.5 V
235.5 V
Clamping Voltage
324 V
324 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
Peak Pulse Current
1.9 A
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
LittelfuseSMBJ250CA
Tvs 600W 250V 5% Bi Do-214Aa Tr13 Rohs/ T&r Rohs Compliant: Yes |Littelfuse SMBJ250CA
LittelfuseSMBJ220CA
ESD protection diodes / TVS diodes; LITTELFUSE; SMBJ220CA; 356 V; 1.7 A; 220 V; 246 V - 272 V
LittelfuseP6SMB250CA
P6SMB Series - 600W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AA Package, 214V, RoHS
onsemiP6KE300CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 256V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-15
BournsSMBJ170CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 170V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
BournsSMBJ160CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 160V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
描述
DO-214AA SMB SMBJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 224V 1.9A 600W -65C~150C TJ
Tvs Surf Mt Do214Aa Smbj200Ca/ T&r Rohs Compliant: Yes |Littelfuse SMBJ200CA
TVS DIODE, 600W, 200V, BIDIR, DO-214AA; Product Range: SMBJ Series; TVS Polarity: Bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 200V; Clamping Voltage Vc Max: 324V; Diode Case Style: DO-214AA; No. of Pins: 2Pins; Breakdown Voltage Min: 224V; Breakdown Voltage Max: 247V; Peak Pulse Power Dissipation: 600W; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (12-Jan-2017)