Littelfuse SMBJ250CA
Tvs 600W 250V 5% Bi Do-214Aa Tr13 Rohs/ T&r Rohs Compliant: Yes |Littelfuse SMBJ250CA
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页5 年前
Littelfuse SCT
Farnell
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.25%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Littelfuse SMBJ250CA 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
294 V
294 V
Clamping Voltage
405 V
405 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
Peak Pulse Current
1.5 A
供应链
Country of OriginMainland China, Philippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-12-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
LittelfuseP6SMB350CA
P6SMB Series 332 V 600 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
onsemiP6KE300CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 256V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-15
LittelfuseSMBJ220CA
ESD protection diodes / TVS diodes; LITTELFUSE; SMBJ220CA; 356 V; 1.7 A; 220 V; 246 V - 272 V
LittelfuseP6SMB250CA
P6SMB Series - 600W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AA Package, 214V, RoHS
Diodes Inc.P6KE220CA-T
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 185V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-15
描述
DO-214AA SMB SMBJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 279V 1.5A 600W -65C~150C TJ
TVS DIODE, BIDIR, 250V, 600W, DO-214AA; Product Range: SMBJ Series; TVS Polarity: Bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 250V; Clamping Voltage Vc Max: 405V; Diode Case Style: DO-214AA; No. of Pins: 2Pins; Breakdown Vo