Littelfuse P6SMB20A
P6SMB Series - 600W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AA Package, 17.1V, RoHS
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet6 页4 年前
element14 APAC
Future Electronics
TME
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-29.11%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Littelfuse P6SMB20A 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
20 V
20 V
20 V
Clamping Voltage
27.7 V
27.7 V
27.7 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
22 A
21.7 A
21.7 A
供应链
Country of OriginMainland China, Philippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-10-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
BournsSMBJ15A
TVS Diode, SMBJ, Unidirectional, 15 V, 24.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
BournsSMBJ16A
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 16V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ15A-13-F
TVS Diode Single Uni-Dir 15V 600W 2-Pin SMB T/R / TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMB
onsemiSMBJ16A
Diode Transient Voltage Suppression (TVS) Single Unidirectional 16 Volt 600 Watt 2-Pin SMB
Diodes Inc.SMBJ16A-13-F
SMBJ Series 16 V 600 W Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
600 Watt SUR40 Transient Voltage Suppressor, 20 V, Unidirectional
描述
Littelfuse SCT
P6SMB Series 5 W 21 V Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - SMB
POWER 600 WATTS SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 17.1V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
TVS DIODE, 600W, 17.1V, UNIDIR, DO-214AA; Product Range: P6SMB series; TVS Polarity: Unidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 17.1V; Clamping Voltage Vc Max: 27.7V; Diode Case Style: DO-214AA; No. of Pins: 2Pins; Breakd