Diodes Inc. SMBJ16A-13-F
SMBJ Series 16 V 600 W Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
Production
价格与库存
数据表和文档
HQonline
Datasheet6 页9 年前
Diodes Inc SCT
TME
iiiC
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.34%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
19.15 V
18.7 V
18.7 V
Clamping Voltage
26 V
32.5 V
32.5 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
23.1 A
116 A
116 A
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-20
LTD Date2021-07-20
相关零件
BournsSMBJ20A
TVS Diode, SMBJ Series, Unidirectional, 20 V, 32.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
BournsSMBJ18A
DO-214AA SMB SMBJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 23.3V 20.6A 600W -55C~150C TJ
BournsSMBJ17A
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 17V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ18A-13-F
SMBJ18A Series 18 V 600 W Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ17A-13-F
SMBJ Series 600 W 17 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ20A-13-F
Protection Tvs Unidirectional Smb 600W 20.0V Rohs 3K Rohs Compliant: Yes
描述
Tvs Diode, 600W, 16V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ16A-13-F
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 16V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Diode TVS Single Uni-Dir 16V 600W 2-Pin SMB T/R
23.1A 600W 26V 17.8V 16V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 16.0V
600W Surface Mount Transient Voltage Suppressor, 5µA, 16V
Diodes Inc SCT
Transient Suppression Diode (TVS)
TVS DIODE, 600W, 16V, UNIDIR, SMB;