Littelfuse 5.0SMDJ48A-T7
5.0SMDJ Series - 5000W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AB Package, 48V, RoHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页4 年前
Future Electronics
Burklin Elektronik
TME
Littelfuse SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.19%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
35,605
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
56.1 V
56.1 V
56.1 V
Clamping Voltage
77.4 V
77.4 V
77.4 V
Peak Pulse Power
5 kW
5 kW
5 kW
Peak Pulse Current
64.7 A
64.7 A
64.7 A
供应链
Country of OriginMainland China, Philippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2004-12-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Trans Voltage Suppressor Diode, 5000W, 48V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
Littelfuse5KP48A
5KP Series 5 kW 77.4 V Uni-Directional Axial Through Hole TVS Diode - P-600
Littelfuse5.0SMDJ40A
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AB / 64.5V Clamp 77.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Littelfuse5.0SMDJ40A-T7
5.0SMDJ Series - 5000W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AB Package, 40V, RoHS
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB / 77.4V Clamp 64.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Trans Voltage Suppressor Diode, 5000W, 40V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
描述
Littelfuse SCT
5.05MDJ Series 48 V 5 kW UNI-Directional Transient Voltage Suppressor Diode
Tvs 5Kw 48V 5%uni Do-214Ab Tr07 Rohs/ T&r |Littelfuse 5.0SMDJ48A-T7
Trans Voltage Suppressor Diode, 5000W, 48V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
TVS Diode Single Uni-Dir 48V 5KW 2-Pin SMC T/R
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB
5KW 64.7A 77.4V 53.3V SMC(DO-214AB) 2.42mm